دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

*** دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

دانشکده پزشکی اصفهان نخستین دانشکده دانشگاه اصفهان است که در سال ۱۳۲۵ در خانه ای در خیابان احمدآباد اصفهان شروع به کار کرد. در آن زمان آموزشگاه عالی بهداری در این خانه افتتاح گردید و دانشجویان بعد از چهار سال تحصیل موفق به اخذ درجه بهدار می‌شدند. پس از مدت کوتاهی آموزشگاه عالی بهداری به دبیرستان سعدی منتقل شد و آزمایشگاه‌های این دبیرستان مورد استفاده دانشجویان قرار گرفت این دبیرستان در حال حاضر محل شهربانی اصفهان است و در خیابان استانداری قرار دارد.

اسلایدی از تصاویر مربوط به محیط دانشکده پزشکی :

 

بعد از چهار سال دانشکده پزشکی در جوار آموزشگاه عالی بهداری تأسیس شد و دانشجویان پس از شش سال موفق به اخذ درجه دکترا می‌شدند. بدین ترتیب آموزشگاه عالی بهداری به تدریج تعطیل شد و دانشجویان آموزشگاه پس از مدتی برای ادامه تحصیل به دانشکده‌های مختلف کشور معرفی و موفق به دریافت درجه دکتری می‌گردیدند.

در سال ۱۳۴۱ ساختمان دانشکده پزشکی در زمین‌های وسیع هزارجریب ساخته شد و دانشکده پزشکی به ساختمان جدید واقع در خیابان هزارجریب انتقال یافت.

دانشکده پزشکی در ابتدا با ۹ نفر عضو هیئت علمی شروع به کار کرد و آموزش عملی دانشجویان در آزمایشگاه‌های دبیرستان سعدی و سپس آزمایشگاه‌های هزارجریب انجام می‌شد. کارآموزی بیمارستانی در بخشهای بیمارستان خورشید و درمانگاه‌های آن زیر نظر دانشیارانی که ریاست بخشهای مربوطه را بر عهده داشتند، انجام می‌شد.

دانشکده پزشکی تا سال ۱۳۶۴ زیر نظر دانشگاه اصفهان اداره می‌شد و در آن سال و با تصویب قانون استقلال دانشگاه‌های علوم پزشکی، همراه با تعدادی از دانشکده‌های دیگر (از جمله داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی و…) تحت نظارت مجموعه مستقلی به نام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فعالیت می‌کنند.

دانشکده پزشکی دارای زیربنایی به مساحت ۲۷۰۰۰ متر مربع بوده و در ۳ طبقه ساخته شده‌است. رنگ دیوارهای این دانشکده به رنگ سبز ایرانی میباشد. دانشکده پیراپزشکی نیز در داخل این ساختمان قرار دارد.

منبع : ویکی پدیا

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *